Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Вторник, 27 Март 2018 10:32

Ігор Мізрах: «Про історію рідної Вінниці» Избранное

Сьогодні гарний день, вже майже закінчується березень, календар нам показує число 27, весняне сонце заглядає до кожного із нас у вікно.
Сьогодні вашій увазі пропоную, разом зі мною прогулятися цікавим місто під назвою Вінниця.
В історичних документах назва Вінниця, походить від назви «старослов’янське вѣно», що означає — посаг за нареченою. Поява такої назви пояснюється тим, що Вінниця і землі, що оточують її, були в XIV ст. захоплені литовським князем Ольгердом і подаровані ним його племінникам.
Але, «віно» є виключно юридичним терміном із шлюбного права, який вживався лише стосовно жінок; крім того, племінники залишалися васалами великого князя й увійшли в землю Подільську з його «презволения», а не внаслідок так дарування.
За Списком міст руських, початкова назва міста є Вѣничя, або Вѣница (за літописами русько-литовськими), що збігається з назвою великої притоки Богу (Південного Бугу), у межиріччі яких власне розпочалося стале освоєння території Вінниці, згідно археологічним даним, з першої чверті ХІІІ ст., дане найменування необхідно вважати гідронімом аграрно-символічного (родинно-сакрального) змісту.

Похожее изображение
Наприклад, в уривку «Західноруського, або Білоруського літопису „О Подолской земли“ вказано варіант „Бениця“. Назва самого міста мала багато різних варіантів транслітерації. Але 27 січня 2010 р. постановою кабінету міністрів N 55 було визначений єдиний варіант написання „Vinnytsia“.
Наразі, місто Вінниця постійно зростає, набуває європейських ристандартів, розвивається, як промисловий та адміністративний центр області, органічно пов’язаний з іншими регіонами держави. Саме, за підтримки та сприяння міської влади в останні 2 роки розширилась інфраструктура підтримки підприємницької діяльності.
Удосконалення підприємництва набуває більш вагомого соціального і економічного значення. У всьому валовому обсязі міста його частка досягла 12 %, а динаміка зростання свідчить про наявність достатнього внутрішнього потенціалу.
На початку 2000-них років, і місті починається забудова мікрорайону «Поділля», а вже 2011 році розпочалась забудова Академічного мікрорайону.
Журнал «Фокус» оголосив Вінницю найкращим містом для життя в Україні за підсумками рейтингу 2013 року.
Зараз, це одне з міст-европейського рівня, і мальовничий куточок України, багато туристів відвідують місто, яке славиться своїм «Фонтаном», та музеями.
Автор: Ігор Мізрах

Оставить комментарий

Разное