Вторник, 13 Март 2018 00:00

Захоронення по-новому: що варто знати українцям Избранное


Звістка про те, що українцям з 15 березня буде складніше поховати померлого родича чи близьку людину, сколихнула суспільство. Передбачається, що за новими правилами, щоб поховати небіжчика, тепер доведеться не один день чекати результату судово-медичної експертизи, яка стане обов’язковою, але можливою лише після рішення суду (він виносить вердикт протягом трьох діб).

Як було до 15 березня? За словами сімейного лікаря зі Святошинського району, який побажав залишитися неназваним, людей похилого віку або хворих, які тривалий час спостерігалися дільничним терапевтом на дому, регулярно відвідував лікар, який методично вносив в картку такої людини записи про стан його здоров’я. І якщо пацієнт помирав, лікарі викликаної “швидкої” повинні були спочатку ознайомитися з цими записами, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Факти.

У разі їх відсутності фахівці визначали, чи немає ознак насильницької смерті. При найменших підозрах викликалася поліція, складався протокол і починалося слідство.

Якщо ж людина помирала внаслідок тривалої хвороби або в похилому віці і сумнівів в її природної смерті у лікарів не залишалося, родичам видавався висновок, на підставі якого вони отримували медичну довідку про смерть у чергового лікаря поліклініки, в якій померлий перебував на обліку.

Документ, що підтверджує факт смерті, служив підставою для видачі свідоцтва про смерть в службі реєстрації актів цивільного стану. Ну, а далі на підставі цього свідоцтва, оформлялися послуги із захоронення покійного.

На думку столичних медиків, які поки не отримали нових інструкцій, правила не повинні кардинально змінитися. Покійного в будь-якому випадку треба буде до поховання відправляти до моргу.

Як припустили в міськдержадміністрації, моргів (вони є при кожній лікарні, яких в Києві більше 20) має вистачити для всіх померлих містян.

Згідно з оновленим законодавством, з 15 березня слідчі з усіх районів Києва змушені будуть звертатися за дозволами на експертизу тільки в Шевченківський райсуд столиці – за місцем реєстрації юрособи, яка проводить слідство (столичного главку Нацполіціі). Судді важко уявляють, як впораються з таким навантаженням. Тільки за минулий рік цей суд розглянув понад 30 тисяч клопотань в кримінальних виробництвах і майже стільки ж цивільних справ. А тепер до цього додадуться ще й дозволу на судмедекспертизу покійних з усього міста.

Згідно з інформацією Управління статистики Києва, в минулому році в місті зареєстровано понад 30 тисяч смертей, стільки ж зафіксовано і роком раніше. Тобто, в столиці, в середньому, помирають понад 80 осіб в день. На частку випадків з насильницькою смертю доводиться лише 5 відсотків.

Утім, як спростовує поширену багатьма ЗМІ інформацію сам народний депутат-радикал Андрій Лозовий, жодна його правка не стосується термінів поховання людей, а покликана обмежити терміни слідства, щоб викорінити корупцію з силових органів на місцях.

Взагалі поправка стосується лише випадків, коли людина померла не своєю смертю, наприклад, коли людину вбили чи вона потрапила в ДТП або померла від отриманих тілесних ушкоджень, а правоохоронці відкрили по даному факту кримінальну виробництво. Якщо раніше судово-медичну експертизу проводили за постановою слідчого, то з четверга на це потрібно рішення слідчого судді.

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, з 15 березня в Україні вступають в силу так звані “поправки Лозового” до кримінально-процесуального кодексу. На думку юристів, в зв’язку з даними поправками робота слідства і судів виявиться паралізованою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/13/zahoronennya-po-novomu-shho-varto-znaty-ukrayintsyam/”

Оставить комментарий

Разное