Воскресенье, 21 Январь 2018 20:47

Вирішення проблем зайнятості осіб з інвалідністю та їх соціальний захист

Служба зайнятості всебічно сприяє залученню людей з обмеженою працездатністю до сфери соціально-трудових відносин, уникненню упередженого ставлення до них з боку роботодавців. Особи з інвалідністю такі ж клієнти служби зайнятості, як й інші. 
Саме з метою привернення уваги до цієї категорії клієнтів, служба зайнятості говорить про неї окремо. Тому в рамках всеукраїнської декади зайнятості для осіб з обмеженими фізичними можливостями Шаргородський районний центр зайнятості 7 грудня провів інформаційний захід на тему» «Вирішення проблем зайнятості осіб з інвалідністю та їх соціальний захист».
Мета заходу - надання інформації про забезпечення гарантій зайнятості особам з інвалідністю, особливості працевлаштування та їх соціальний захист.
В заході взяли участь начальник відділу профілактики виробничого травматизму, страхових виплат, медико-соціальних послуг Шаргородського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Олеся Кравець, заступник начальника управління Пенсійного Фонду у Шаргородському районі Людмила Черняк, заступник начальника відділу персоніфікованого обліку Управління соціального захисту населення Оксана Шелінговська та начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Ніна Кушнір.
Відкрила захід заступник директора Шаргородського РЦЗ Людмила Яворська, яка наголосила: «Інвалід - не означає, що людина непрацездатна. Відмінність полягає тільки в тому, що за висновком МСЕК відповідно до захворювання вони мають деякі обмеження в професійній діяльності та підборі підходящої роботи, і часто потребують професійної та трудової реабілітації для повернення до продуктивної праці».
Також вона зазначила, що важливим завданням служби зайнятості є надання широкого спектру соціальних послуг громадянам з обмеженою працездатністю, які звертаються по допомогу в працевлаштуванні. Це, зокрема підбір підходящої роботи з урахуванням вимог індивідуальних програм реабілітації; професійне навчання та перенавчання за направленням служби зайнятості; залучення до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, надання профорієнтаційних та профконсультаційних послуг. Також служба зайнятості сприяє таким безробітним у започаткуванні власної справи, надаючи їм організаційну, правову та фінансову підтримку. 
Питання професійної реабілітації, соціального захисту, забезпечення технічними засобами для реабілітації осіб з інвалідністю озвучила Оксана Шелінговська.
Ніна Кушнір звернула увагу присутніх на те, що вирішення проблем зайнятості осіб з інвалідністю неможливе без активної участі у цьому процесі роботодавців. Саме вони створюють робочі місця і приймають на роботу осіб даної категорії. Також розповіла про права осіб з інвалідністю на працю, вимоги до роботодавців щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, про наявність вакансій у роботодавців для осіб з інвалідністю. 
Про соціальне страхування, як гарантію при настанні страхового випадку, заходи з профілактики виробничого травматизму на виробництві розповіла Олеся Кравець.
Людмила Черняк зосередила увагу на змінах у пенсійному законодавстві, про призначення пенсії по інвалідності відповідно до наявного страхового стажу особи.
Про права на отримання юридичної безоплатної допомоги розповіла Анастасія Дубчак, акцентуючи увагу на наявність інтернет сайту, де можна знайти відповідь у вирішенні своїх проблем. 
По закінченню заходу безробітні отримали роздатковий матеріал та мали можливість проконсультуватися індивідуально з представниками запрошених соціальних партнерів.

Заступник директора Л. Яворська

По закінченню заходу безробітні отримали роздатковий матеріал та мали можливість проконсультуватися індивідуально з представниками запрошених інстанцій.

Шаргородський РЦЗ

Оставить комментарий

Разное