Воскресенье, 26 Ноябрь 2017 15:47

Про Автозаз і інвестиційні зобов'язання, які не виконані

А ви знали, що у 2005 році АвтоЗАЗ купив польський автомобільний завод FSO за... 100 злотих? Пообіцявши врятувати підприємство від повного банкрутства, забезпечити випуск нової моделі автомобіля та дати роботу працівникам.

Натомість вивезли все обладнання в Запоріжжя (бо крім конвеєру "Таврії", який залишився ще з часів "Горбатого Запорожця", там фактично нічого не було), остаточно знищивши польський завод. І в той же рік закрили ринок вживаних авто в Україні. Ніби-то для "стимулювання" українського автомобілебудування. 

Стимулювали. І то так, що за 2016 завод виготовив лише чотири легкові автомобілі, а його неконкурентноздатна продукція сьогодні цікава лише Єгипту... Вживані автомобілі ж найдорожчі в Європі, як наслідок - півтори мільйони "євроблях". Ось що буває, коли жадність перемагає здоровий глузд. 

Тепер, як пише преса, Польща вимагає відшкодування 250 млн. злотих від "АвтоЗАЗу" за невиконання інвестиційного плану. Таке враження, що це тільки в Україні можна 25 років обмежувати мільйони українців в доступних авто, в Європі ж за такі речі потрібно відповідати перед Законом.

Тому коли вам автолобійовані ЗМІ будуть розказувати про "національного виробника", якого потрібно "стимулювати", пам'ятайте: технічних засобів і можливостей для випуску якісних, конкурентноздатних автомобілів, які можна продавати не лише у країни третього світу - немає. А той, хто звик лише руйнувати, нічого нового не збудує. Автомобілебудування в Україні може відродити лише потужний іноземний інвестор, і то за умови, якщо будуть створені відповідні умови для цього. 

А зараз - громадянам потрібні доступні авто. І тільки зняття обмежень на ввезення вживаних машин можуть виправити ситуацію.

Оставить комментарий

Разное