Четверг, 29 Март 2018 00:00

Угорщина відкриває ящик Пандори у відносинах з НАТО – віце-прем’єр Избранное

Іванна Клімпуш-Цинцадзе

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що блокування Угорщиною співпраці між НАТО та Україною створює загрозливий прецедент.

Про це Климпуш-Цинцадзе заявила під час зустрічі з заступницею Генерального секретаря НАТО Роуз Гьоттемюллер.

"Роблячи відносини України і НАТО заручником двосторонніх питань з Україною, уряд Угорщини відкриває ящик Пандори та створює загрозливий прецедент для майбутньої співпраці Альянсу з партнерами", — цитує Климпуш-Цинцадзе прес-служба уряду.

Віце-прем’єр підкреслила, що розробляючи механізми впровадження Закону "Про освіту", українська сторона дотримуватиметься раніше заявлених зобов’язань щодо реалізації рекомендацій Венеційської комісії, а також — відкрита для консультацій з угорською меншиною в Україні та з угорським урядом.

Будапешт посів жорстку позицію щодо української реформи освіти, яка, на його думку, обмежує права угорської меншини здобувати освіту угорською мовою. Через позицію Будапешта свій візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі скасував міністр оборони України Степан Полторак.

Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт блокуватиме подальше зближення України з ЄС, а також співпрацю за лінією НАТО. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує окремі норми освітньої реформи.

Зокрема, Угорщина застосувала право вето та заблокувала зустріч комісії Україна-НАТО на рівні голів Міноборони, яка мала відбутися 14 або 15 лютого.

Дивіться також

  • Новий виток суперечки між Україною і Угорщиною: подробиціДжерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/uhorshchina-vidkrivaje-jashchik-pandori-u-vidnosinakh-z-nato-vitse-premjer--2460823.html”

Оставить комментарий

Разное