Четверг, 29 Март 2018 00:00

Луценко: Непродумані поправки до КПК паралізували правоохоронну систему Избранное

Луценко: Правильно кажуть: у світі немає вічних двигунів, зате безліч вічних гальм

Ухвалені Верховною Радою (ВР) України поправки до Кримінального процесуального кодексу (КПК) України ускладнили роботу правоохоронців. Про це заявив у Facebook генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Як я і попереджав ВР, непродумані поправки до КПК паралізували правоохоронну систему", – написав він.

Генпрокурор опублікував фото запису черги на право подати клопотання до Печерського районного суду Києва. За словами Луценка, клопотання Генпрокуратури "можливо, будуть розглянуті 25 червня".

"Обшуки у справах по вбивству, арешти майна у справах про розкрадання, експертизи у справах про зґвалтування – все в тримісячній черзі. Правильно кажуть: у світі немає вічних двигунів, зате безліч вічних гальм", – зазначив він.


https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri/posts/906638319535344

3 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

Нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий вніс у документ поправку 109. Вона передбачає внесення змін до ст. 219 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якою, строк досудового розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів буде обмежено шістьма місяцями – від моменту встановлення особи підозрюваного до ухвалення підозри. Зараз максимальна тривалість розслідування становить в особливих випадках 15 років. Його поправка також передбачає, що слідчі мають подавати клопотання до судів, у межах територіальної юрисдикції яких розташований орган досудового розслідування як юридична особа.

22 листопада президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства.

1 березня 2018 року голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що Верховна Рада має внести зміни до Кримінального процесуального кодексу до 15 березня, інакше роботу правоохоронної системи буде паралізовано.

Він звертав увагу, що за новими нормами слідчі підрозділи поліції позбавляють можливості звертатися в місцевий суд для одержання дозволу для проведення обшуку, тимчасового вилучення майна, накладення арешту, обрання запобіжного заходу, призначення експертиз.

15 березня Рада відхилила законопроект, який скасовував дію найбільш спірних положень нової редакції Кримінального процесуального кодексу. Вони набули чинності опівночі 16 березня.

22 березня парламент ухвалив законопроект, який дозволяє слідчим звертатися з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, запобіжних заходів, про проведення обшуків до місцевого суду, у межах територіальної юрисдикції якого розташований орган досудового розслідування.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/lutsenko-neprodumani-popravki-do-kpk-paralizuvali-pravoohoronnu-sistemu-238996.html”

Оставить комментарий

Разное