Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 28 Июнь 2018 01:10

Фінансування з боку МВФ та інших фінансових інституцій живить корупцію в українському агросекторі – розслідування американського порталу

Більшість власників українських агрохолдингів не живе у своїй країні, зазначає автор

Механізм контролю за використанням грошей в Україні Міжнародного валютного фонду та інших фінансових інститутів потрібно терміново переглядати, оскільки нинішній слабкий контроль дає можливість для зловживань власникам великого агробізнесу і корумпованим чиновникам. Про це йдеться в розслідуванні, опублікованому на американському порталі Wisc24.

Автор і головний редактор сайта Роберт Льюїс пише, що досліджував політику МВФ, Європейського банку реконструкції та розвитку й інших міжнародних фінансових інститутів в Україні та як приклад розглянув ситуацію в українському агросекторі. На його думку, український агросектор – це типовий приклад зрощення влади з бізнесом.

"Його перспективи нівелюються тим, що сьогодні він – під контролем із боку кількох власників великих аграрних холдингів. Вони використовують весь набір політичних інструментів для того, щоб стримувати земельну реформу, диктувати умови іншим учасникам ринку і головне – успішно красти кошти з державного бюджету України, який і так дотують із боку міжнародних фінансових інститутів", – зазначає автор.

Іншими атрибутами таких груп є власне політичне крило, складене переважно зі "своїх" депутатів у аграрному та податковому комітетах, власні офшорні компанії, розкішні маєтки, яхти і літаки, пише Льюїс.

"Водночас більшість власників українських агрохолдингів не живе у своїй країні – вони зареєстровані та проживають у таких країнах як Швейцарія, Німеччина чи Австрія", – ідеться у статті.

Серед типових прикладів із життя великих агрохолдингів автор наводить придбання німецької вілли колишніми власниками збанкрутілого агрохолдингу "Мрія", розкішну яхту і літаки співвласника групи "Кернел", маєток власника "Миронівський хлібопродукт", а методами роботи називає політичне лобіювання, схеми із залученням офшорів і "нові кредити для погашення старих", як у випадку з миколаївським "Нібулоном".

"Для власників найбільших аграрних груп України цілком природне поєднання роботи в органах влади з участю в управлінні сімейним бізнесом і, як наслідок, широкі можливості заробляти завдяки державному бюджету, не сплачуючи податків, отримуючи дотації та виводячи гроші за кордон", – резюмує автор публікації.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-finansuvannja-z-boku-mvf-ta-inshih-finansovih-institutsij-zhivit-koruptsiju-v-ukrajinskomu-agrosektori-rozsliduvannja-amerikanskogo-portalu-251005.html”

Оставить комментарий

Разное