Среда, 14 Февраль 2018 10:37

Руслан Сольвар привітав жителів села Пищики із Днем Села

Нардеп Руслан Сольвар передав вітання, іменні подяки та подарунок громаді Пищиків Сквирського району з нагоди чудового свята - Дня села.
«Пищики - перше і поки що єдине село на моєму окрузі, яке наважилося зробити крок у краще майбутнє і об’єднатися у Фурсівську об’єднану територіальну громаду. Вірю, що таке важливе рішення принесе селу і його мешканцям нові перспективи, досягнення та перемоги. І Пищики стануть гідним прикладом і стимулом до об'єднання для інших містечок і сіл!» - сказав Руслан Сольвар.
Від імені нардепа особисто привітали селян під час урочистостей і члени команди Руслана Сольвара. На святі, яке влаштували для жителів Пищиків, радо вітали всіх мешканців, дарували подарунки.
Також до святкового дня приурочили концерт. Виступи місцевих колективів, районних, безліч позитивних емоцій та радісних облич – все це було невід’ємною складовою Дня Села у Пищиках.
Мальовниче і живописне село Пищики знаходиться у Сквирському районі на Київщині, входить до складу 91 виборчого округу. Відоме село далеко за межі Київщини своїм цілющим природнім джерелом із дуже смачною та корисною водичкою. Також свого часу у Пищиках стояв табір гетьмана Богдана Хмельницького.
Поблизу Пищиків є потужне родовище каолінів, яке складає частину промислового потенціалу села. У самому селі ж працює завод з виробництва різного виду борошна, передусім м’ясокісткового.
У серпні 2017 року Пищики стали частиною Фурсівської ОТГ, ставши частиною спроможної незалежної громади.
Колись в селі була Трьохсвятська церква. Священнослужителі Трьохсвятської церкви:
1775 - священик Яків Бердичівський
1847-1862 - священик Сава Літославскій (помер в 1862 році)
1847-1855 - дяк Степан Артісевіч
1855 - паламар Дмитро Меляніцкій.
Згодом, аби відома церква не зазнала руйнації та вандалізму, її обережно розібрали, а згодом у 80-х роках ХХ ст транспортували до Музею народної архітектури та побуту, що знаходиться в Переяславі-Хмельницькому. Зараз в музеї можна її відшукати як церкву зі села Пищики.
Нову церкву збудували у 2004 році.

Оставить комментарий

Разное