Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Вторник, 27 Март 2018 11:43

Ігор Мізрах: «Про легендарну поетесу Лесю Українку» Избранное

Сьогодні, 27 березня поговоримо з Вами, про величну особу в історії української поезії, твори якої надихають і досі, це Лариса Петрівна Косач-Квітка, яка відома своїм псевдонімом Леся Українка.
Леся Українка— добре відома українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Вона, дуже рано виявила нестримний потяг до музики. І мати, Олена Пчілка, придбала рояль, на якому з п’ятилітнього віку й почала вчитися грати дівчинка. Його потім у родині так і назвали «Лесин рояль».
Але, недуга часто змушувала часто припиняти навчання.Одного разу, застудивши ноги й руки зимовим хрещенським днем, дев’ятирічна Леся захворіла на туберкульоз кісток, що прикував її до ліжка. Іноді місяцями лежала вона з загіпсованими руками й ногою. 
Часто, поетеса мислила музичними образами, для прикладу: «Хмарки пливли і пливли крізь місяці одна за одною ПІЦИКАТО. В саду стояла така співоча тиша, ніби грали ПІАНІСИМО в найніжнішому АДАЖІО».

Картинки по запросу леся украинка
Якщо, брати до уваги листи Лариси Петрівни, то в одному із них до Італії вона писала: «Вчора тут вибухнула суто вогнегірська гроза, громи народжувалися КРЕЩЕНДО». Процес творчості був пов’язаний з музикою.
Часто, пишучи поеми та вірші, поетеса схоплювалася від столика до фортепіано, сідала за нього й починала імпровізацію — музичний супровід для віршів, одночасно стиха виголошуючи їх і граючи на роялі. Леся Українка, не тільки будучи на самоті, але інколи і в тісному колі найближчих приятелів сідала за рояль і, декламуючи вірші, імпровізувала до них акомпанемент.
Вже з юнацтва, Лесі Українці легко й невимушено давалося віршування, хоч іноді, як сама поетеса писала до своїх рідних та близьких друзів, вона так глибоко й ретельно опрацьовувала твори, що в неї аж підвищувалася температура, і Леся стомлювалася до того, що лежала нерухомо. 
Надто багато праці, та зусиль Лариса Петрівна доклала на найулюбленішу річ «Лісову пісню», в листуванні поетеса зазначила, що скінчивши цей твір, у неї піднялася температура аж до 38 градусів, і вона зовсім була виснажена і знесилена.
Про рівень освіти, цієї відомої жінки свідчить той факт, що у 19 років, вона написала для своїх сестер підручник «Стародавня історія східних народів». Побувавши 1891 в Галичині, а пізніше й на Буковині, Українка познайомилася з багатьма визначними діячами Західної України. 
Є, факти і про особисте життя знаменитої поетеси, свою цікаву історію кохання на думку істориків, Леся розпочала із Сергія Мержинського. 
Подорожі, які були вимушеними до Німеччини, Італії, Єгипту, кількаразові перебування на Кавказі, Одещині, в Криму збагатили її враження та сприяли розширенню кругозору письменниці. 
Стосовно офіційних стосунків, то 7 серпня 1907 року Леся Українка та Климент Квітка офіційно оформлюють шлюб у церкві. 
Свої, останні роки життя Л. Косач-Квітки пройшли в подорожах на лікування до Єгипту й на Кавказ. 
Серце перестало битися, у відомої української поетеси, - 19 липня 1913 року в Сурамі у віці 42 років.
Ось, і ми з Вами побачили нелегку долю, ще однієї талановитої жінки, яка займає особливе місце в українській поезії.
Автор: Ігор Мізрах

Оставить комментарий

Разное