Пятница, 12 Январь 2018 10:27

Руслан Сольвар занепокоєний радіаційним становищем у Чорнобильській зоні

Руслан Сольвар занепокоєний радіаційним становищем у Чорнобильській зоні

Руслан Сольвар ініціював повторний розгляд питання стосовно створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на території зони відчуження.
Так, нардеп вказує, що до нього звернувся академік В. М Шесгопалов та інші вчені та представники відомств, в якому вони висловлюють занепокоєння намірами Міністерства екології та природних ресурсів України в черговий раз ініціювати підписання Указу Президента України «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника» на території існуючої 30-кілометрової зони відчуження та зони безумовного (обов'язково) відселення без врахування комплексу визначальних проблем цієї території та нагадують, що його створення призведе до суттєвих порушень чинного законодавства та виникнення загроз національній, екологічній та економічній безпеці України, а також руйнування системи поводження з радіоактивними відходами.
Заявники продовжують наполягати на тому, що зона відчуження залишається джерелом забруднення практично всіх складових навколишнього середовища. За рахунок процесів перерозподілу та міграції радіонуклідів, за депонованих після аварії в захороненнях, ландшафтах, замкнених водоймах, окремих об’єктах йде процес формування вторинних джерел за межами зони, що робить їх небезпечними для населення, що проживає на прилеглих до зони відчуження територіях.
Заявники знову звертають увагу на те, що Міністерством екології та природних ресурсів України здійснюється спроба змінити статус території в зоні відчуження в супереч Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» відповідно до якого, межі цих зон установлюються та переглядаються Кабміном за погодженням з Національною академією наук, центральними органами виконавчої влади, сільського господарства та з питань продовольчої безпеки держави, безпеки використання ядерної енергії, управління зоною відчуження та зоною безумовного (обов'язкового) відселення на основі експертних висновків. За їх інформацією, проект створення біосферного заповідника з питань що стосуються радіаційної безпеки та завдань поводження з радіоактивними відходами у зоні відчуження не узгоджувався ні з НАНУ, ні з органом, який забезпечує безпеку використання ядерної енергії - ДІЯР України. На даний час відсутні дані по оцінці впливу на навколишнє середовище у випадку перетворення частини зони відчуження у біосферний заповідник, а також техніко- економічне обгрунтування витрат з Державного бюджету на реалізацію цього небезпечного проекту.
Народні депутати України неодноразово зверталися з депутатськими запитами за №№ 11-10-317 від 9.10.2015 р., 11-10-1933 від 22.05. 2015 р., 11/10- 2427, 11/10-2428, 11/10-2430 від 17.077.2015 р.), в яких звертали увагу Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України на ризики та негативні наслідки, які можуть мати місце у випадку реалізації проекту щодо створення зазначеного заповідника.
У відповіді на той час в.о. міністра екології та природних ресурсів України С. Курикіна С. (вих.№ 511-9/13215-15 від 23.10.2015 року) повідомлялося про відкликання проекту Указу Президента України «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника» у зв'язку з нібито наявністю великої кількості недостовірної інформації з зазначеного питання.
Незважаючи на це, за інформацією заявників, Міністерство екології та природних ресурсів України знов ініціює до 30-річчя катастрофи на Чорнобильській АЕС підписання Указу Президента України «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника». На думку вчених, це є неприпустимим.
Заявники також звернулися до Руслана Сольвара з проханням посприяти у вирішенні питання щодо надання ДАЗВ статусу самостійного центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Оставить комментарий

Разное