Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Вторник, 07 Ноябрь 2017 09:50

Українських залізничників привітав зі святом нардеп Руслан Сольвар

Народний депутат ВР Руслан Сольвар привітав із професійним святом працівників залізничного транспорту. Зокрема, депутат згадав про Фастівський вокзал, який є важливим вузлом української Південно-Західної залізниці.

«Фастів - один із найважливіших вузлів Південно-Західної залізниці. У місті живуть і працюють багато тих, хто забезпечує комфорт та безпеку пасажирів, - зазначив Руслан Сольвар. - Тож усіх залізничників - машиністів, монтерів, працівників колій, диспетчерів і касирів - зі святом! Миру і щастя вам!»

Довідка

День залізничника відзначають в Україні щороку 4 листопада. Це свято було засноване ще в часи Російської імперії та було присвячене дню народження імператора Ніколая І, котрий і почав будівництво залізної дороги. У часи незалежної України певний час це свято відзначалося у першу неділю серпня. У 2000 році генеральний директор «Укрзалізниці» Георгій Кірпа вніс пропозицію Президенту відзначати Свято залізничника 4 листопада. Чому саме в цей день – тому що 4 листопада 1861 року до залізничного вокзалу міста Львів із Відня через Перемишль прибув перший потяг на території сучасної України. Саме цього дня почалася історія залізниць в Україні.

Вокзал станції Фастів – одна із найваживіших вузлових станцій Південно-Західної залізниці в Україні. Від цієї станції потяги їздять у чотирьох напрямках: Київ-Волинський, Житомир, Козятин І та Миронівка. На станції Фастів І знаходиться приміський вокзал, через який курсують поїзди із постійними приміськими сполученнями. На станції Фастів І зупиняються також потяги далекого прямування, за винятком експресів та швидких поїздів. Також є вантажна станція Фастів ІІ.

Зазначимо, що влітку 2011 року до Дня незалежності України відкрили новий вокзал станції Фастів. Старий вокзал був архітектурною пам'яткою та значно більшим, але він знаходився в аварійному стані. Біля будівлі Фастівського залвокзалу розміщений Музей-вагон злуки УНР і ЗУНР. До речі, у Фастівському краєзнавчому музеї є експозиція під назвою «Фастів залізничний» чи «Фастів – місто залізничників».

Оставить комментарий

Разное